Empatyczna komunikacja. Rozwój osobisty. Refleksje. Dziękuję, że tu jesteś:)

Przeglądałam ostatnio angielski miesięcznik psychologiczny. Zwróciłam uwagę na list czytelniczki proszącej o radę. Matka trójki małych dzieci zarabia na utrzymanie rodziny, a mąż w domu zajmuje się dziećmi (tak wspólnie zdecydowali). Kobietę irytuje, że kiedy wraca z pracy dom jest nie ogarnięty, a przy tym finansowo ledwo dają sobie radę. I co można zmienić?

Odpowiedź zawierała kilka punków, m.in. aby nie grała z mężem w grę: „Kto miał dzisiaj najgorszy dzień”, a zamiat tego, żeby postarali się nawiązać ze sobą kontakt. Pozytywnie zaskoczyła mnie ostatnia część porady. Pani psycholog poleciła im obojgu uprawianie jogi i medytacji, także mindfulenss, ponieważ kiedy mamy zrelaksowane ciało i umysł,  mamy większy dystans do problemów. Jogę znam od 15 lat, ale przyznaję, poczułam się zainspirowana do ćwiczeń. Czasem zapominamy o rzeczach, które są nam dobrze znane:)

IMG_0702

Gdybym zaczynała pisać notatki 15 lat temu, zajmowałabym się głównie dobrodziejstwami jogi, świadomego oddychania i medytacji. Po latach moja euforia z odkrycia jogi wyciszyła się, ale nie wygasła. Bardzo doceniam jej narzędzia i to, że miałam czas na ich zgłębianie zanim synek pojawił się w naszym życiu. Z nowym rokiem, nowe siły, więc wracam do dyscypliny w praktyce. Powoli znajduję na to czas i przestrzeń. 

Joga jest skutecznym sposobem na podniesienie energii, utrzymanie spokoju umysłu i zatrzymanie się w chwili obecnej.  Medytacja działa jak prysznic dla ciała i umysłu, zmywający zmęczenie i negatywne emocje, które się do nas przyczepiły:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: