Empatyczna komunikacja. Rozwój osobisty. Refleksje. Dziękuję, że tu jesteś:)

Nepal

Jutro dzień życzliwości. Przychodzą mi na myśl przejawy dobroci nieznanych mi ludzi. Na długo zostaną w mojej pamięci.

Wsiadłam do autobusu bez biletu. Można go było zakupić w automacie tylko poprzez kartę płatniczą, której  nie wzięłam. Zapytałam głośno wszystkich pasażerów: „Czy ktoś z państwa może mi odsprzedać bilet?”. W jednej chwili zapadła cisza, a spojrzenia, jedno po drugim, powędrowały za szybę. Zaraz wstała pewna dziewczyna mówiąc – „Kupię bilet kartą, a pani mi zwróci gotówką”. Dziękuję ci dziewczyno za pomysł i działanie:)

Spieszę się na samolot, jest po godz. 20.00, nie mam karty pokładowej. Zauważam drukarkę w kantorze wymiany walut. Pytam panią za okienkiem o możliwość wydrukowania. Z uśmiechem i zrozumieniem zgadza się i nie chce przyjąć zapłaty. Podobnie zachował się mężczyzna z wypożyczalni aut na lotnisku – wpuścił mnie do swojego komputera, abym wydrukowała kartę. Dziękuję Wam za bezinteresowną pomoc:)  

Życzliwość>>>

Reklamy

Comments on: "Życzliwości przykłady" (4)

 1. Yeah, kiedy wybierałem się do Londynu, wszystkie kawiarenki internetowe były już zamknięte. (Była sobota popołudniu). Kilka godzin wcześniej prosiłem w sklepie komputerowym aby wydrukowano mi kartę pokładową do autobusu, ale miałem zepsutego pena.

  Tym razem po około 20 minutach szukania znalazłem otwarte biuro. Spytałem o możliwość wydrukowania. Wszedłem do środka z dużą torbą aby nie było wątpliwości, że wybieram się w podróż.

  Mężczyzna zaproponował wydrukowanie dwóch kopii, nie wziął pieniędzy i zaraz po tym wyszedł do domu. Wyglądało to tak jakby tylko czekał w biurze aby wydrukować komuś dokument przed wyjściem z pracy.

  W przeciwnym razie musiałbym szukać kawiarenki internetowej w bardziej odległej części miasta i musiałbym znacznie skrócić czas pożegania z przyjaciółmi w Centrum Reanimacji Kultury.

  Wszystkie wymienione jednak przez nas przykłady dotyczą kart pokładowych i biletów.

  Świat dąży nieubłaganie do wolnośći. Kontrolowanie ludzi podczas podróżowania oraz wykonywanie dla nich usług w zamian za pieniądze państwowe – należące do i pochodzące z fikcyjnej instytucji – nie zdaje egzaminu.

  Czy będzie jak wyrazić życzliwość kiedy będziemy mogli podróżować bez biletów, kart pokładowych i paszportów? Inaczej mówiąc, skąd będziemy wiedzieli o tym, że ktoś jest dla nas życzliwy?

  Przez trzy lata badałem społecznośći, które nie są oparte na pieniądzach oraz na hierarchiczności, przede wszystkim religijnych oraz punkowych. Wiem, że się da pracować wydajnie bez spisanych umów i biletów wstępu.

  Zachęcam do studiowania porozumienia bez przemocy oraz nauczenia się jakiejś metody telepatii, to znaczy przekazywania sobie uczuć bez udziału słów oraz języka ciała.

  Dzień życzliwości oraz wolnych uścisków (free hugs) przypada 21 listopada, czyli dokładnie 30 dni przed planowanym na ten rok końcem świata. Koran mówi na ten temat: ‚Tego Dnia ona [Ziemia] opowie swoją historię’ (99:4) oraz ‚I ten, kto uczynił dobra na ciężar pyłku, zobaczy je’ (99:7).

  Myślę, że wspomniane przez Beatę przykłady nie zostaną zapomniane, choćby dlatego, że opublikowała je ona w swoim blogu.

  • Dziękuję Ci za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Też miłymi:)
   „Inaczej mówiąc, skąd będziemy wiedzieli o tym, że ktoś jest dla nas życzliwy?”-
   Takie miłe nastawienie do mnie wyczuwam z łatwością – to najczęściej uśmiech drugiego człowieka:)
   POzdrawiam!

 2. […] Życzliwości przykłady >>> […]

 3. […] Życzliwości przykłady >>> […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: